Jaki kolor rolet pasuje do brązowych okien? Sprawdzone zestawienia!

Brązowe okna imitują tradycyjne okna drewniane. Prezentują się zatem elegancko i nadają wnętrzom przytulny charakter. Jednak jak dobrać do nich odpowiednie żaluzje lub rolety, aby nie stracić tego efektu? Jaki kolor rolet pasuje do brązowych okien? Sprawdź nasze inspiracje!

Rolety do brązowych okien – jakie kolory pasują?

Szukając odpowiedzi na pytanie: „Jaki kolor rolet do brązowych okien wybrać?”, warto zastanowić się do czego pasuje brąz. Ponieważ jest to odcień z naturalnej palety barw, tak zwanych barw ziemi, najkorzystniej komponuje się z innymi naturalnymi kolorami, jak:

  • beż,
  • piaskowy,
  • złamana biel,
  • jasna zieleń,
  • turkus.

Oczywiście do brązu, pasuje też inny odcień brązowego, jednak taki wybór wymaga konsekwencji – kolejne dodatki do wnętrza należy dobierać w tej samej tonacji. Połączenie brązowej stolarki okiennej i tkaniny w wybranym kolorze ma duży wpływ na wygląd całej aranżacji, dlatego warto przemyśleć, czy wolimy postawić na zestawienie neutralne, ponadczasowe, czy bardziej wyraziste, nadające wnętrzu charakter. 

Brązowe okna jakie rolety?

Brązowe okna możemy połączyć z kolorami jasnymi i pastelowymi lub wyrazistymi. W pierwszym przypadku efekt będzie naturalny, rozświetlający, zaś w drugim przyciągnie uwagę. Zatem jakie rolety do brązowych okien wybrać? Ciemne ramy najrozsądniej jest optycznie rozjaśnić, biorąc pod uwagę odcień brązu stolarki. Zestawienie brązowe okna szare rolety to dobry wybór, kiedy brąz ma chłodną tonację. Kiedy jest on ciepły, wpadający w pomarańcz, lepiej sprawdzą się beże. Ciemne rolety można zawiesić na brązowych oknach na przykład w sypialni, czyli tam, gdzie priorytetem jest dobre zaciemnienie wnętrza.

Jaki kolor żaluzji do brązowych okien?

Na brązowych oknach można powiesić też żaluzje. Jak dobrać kolor żaluzji drewnianych do brązowej stolarki? W tym przypadku zalecane jest zachowanie jak najbardziej zbliżonych do siebie odcieni brązu. Można też postawić na wyraziste barwy, na przykład czerń lub biel. Szukając odpowiedzi na pytanie „Jakie żaluzje do brązowych okien wybrać?”, warto wziąć pod uwagę również kolory ścian, mebli i dodatków. Białe żaluzje do ciemnych okien sprawdzą się wtedy, kiedy ściany pomieszczenia również są białe. Z kolei czarne żaluzje najlepiej połączą się z ciemnymi meblami.

Jak dobrać rolety i żaluzje do antracytowych okien?

Osoby, które nie zadecydowały jeszcze o kolorze stolarki okiennej i biorą pod uwagę modny wariant antracytowy, z wyprzedzeniem zastanawiają się, jakie rolety do antracytowych okien wybrać. W tym przypadku również świetnie sprawdzą się rozświetlające optycznie aranżację jasne rolety, najlepiej w odcieniach szarości. Do bardzo ciemnego koloru stolarki można dopasować także żaluzje. Pytanie brzmi: jakie żaluzje do antracytowych okien wybrać? Podpowiadamy więc, że najlepiej te w naturalnej, drewnianej odsłonie, która ociepli ich design, a jednocześnie stworzy na ramie okiennej ciekawy kontrast.