Ile kosztuje remont łazienki w bloku?

Łazienki w bloku mają stosunkowo niewielką powierzchnię, na której trzeba zmieścić wszystkie potrzebne meble i urządzenia. Koszt remontu takiego pomieszczenia może być uzależniony od wielu czynników. Na ostateczną cenę będzie miał wpływ całkowity metraż łazienki, zakres prac przygotowawczych, jakość wybranych materiałów oraz robocizna. A ile może kosztować remont łazienki w bloku?

Jak obliczyć koszt remontu łazienki w bloku?

Łazienki w bloku mogą mieć powierzchnię około 4-5 m² i zwykle są wykafelkowane aż po sam sufit. A ile remont łazienki w bloku koszt może wynieść? Chcąc poznać odpowiedź na to pytanie, należy obliczyć średnią cenę wykonania remontu w przeliczeniu na m². Obecnie zarówno materiały budowlane, jak i robocizna bardzo podrożały, dlatego cena za m² może wynieść nawet między 3500-4000 zł. W efekcie finalny koszt remontu będzie się wahać od 15000 zł do 20000 zł. Duży wpływ na ostateczną kwotę będzie miało województwo, w jakim wykonywane są dane usługi. Ponieważ za prace przygotowawcze i wykończeniowe klient zapłaci więcej w dużych miastach oraz w takich województwach jak mazowieckie czy małopolskie. Nie bez znaczenia będzie również jakość wybranych materiałów, które mogą znacząco podnieść lub obniżyć wartość całego remontu.

 

Jakie czynniki warto wziąć pod uwagę, planując remont łazienki w bloku?

Koszt remontu łazienki w bloku może wzrosnąć, jeśli okaże się, że konieczne będzie przeprowadzenie gruntownego odgrzybiania lub poprowadzenie nowej instalacji elektrycznej. Poza tym klient więcej zapłaci za remont, gdy zdecyduje się na podwieszany sufit lub będzie musiał wyrównać podłogę i ściany. Zdecydowanie najtańszym rozwiązaniem będzie wykończenie łazienki w stanie deweloperskim, która w dużej mierze będzie już przygotowana do zrealizowania podstawowych prac takich jak kafelkowanie czy biały montaż. Klienci mogą także zmniejszyć koszt remontu łazienki w bloku, jeśli sami kupią potrzebne materiały w lokalnych sklepach budowlanych. Do wykończenia łazienki warto wybierać solidne i sprawdzone materiały, które sprawią, że wszystkie urządzenia będą prawidłowo zamontowane i zabezpieczone przed wodą i wilgocią.

Koszt remontu łazienki może być też tańszy, jeśli niektóre prace przygotowawcze lub wykończeniowe dana osoba przeprowadzi we własnym zakresie. Jednak kwestie związane z podłączeniem wody, gazu lub prądu warto zostawić fachowcom, którzy mają odpowiednie uprawnienia. Wówczas klient zyska pewność, że łazienka będzie nie tylko piękna i funkcjonalna, ale także bezpieczna.