Czy warto kupić deszczownicę?

Codzienna kąpiel to nie tylko sposób na zachowanie higieny osobistej, ale też doskonały relaks. W związku z tym warto rozważyć wymianę zwykłej słuchawki prysznicowej na nowoczesną deszczownicę, dzięki której będzie można się odprężyć pod strumieniem wody z idealnie dobranego natrysku.

  1. Na co zwrócić uwagę kupując deszczownice?
  2. Deszczownica – działanie
  3. Dostępne rodzaje deszczownic
  4. Czym różni się deszczownica do wanny od tej do prysznica?

Trzeba jednak pamiętać, że nie wszystkie deszczownice zapewnią takie same odczucia. Zanim więc zdecydujesz się na zakup, sprawdź, na co zwrócić uwagę oraz gdzie kupić dobrą deszczownicę w niskiej cenie.

Na co zwrócić uwagę kupując deszczownice?

Różnice w cenach deszczownic mogą być naprawdę duże. Na pierwszy rzut oka czasami nie widać pomiędzy nimi istotnych różnic, przez co wielu klientów decyduje się na zakup najtańszych modeli. Nie jest to jednak dobry wybór, ponieważ ich jakość często nie spełnia oczekiwań klientów. Podczas zakupów należy sprawdzić, z jakiego materiału została wykonana deszczownica. Świetnie sprawdzają się te, które zostały wykonane ze stali nierdzewnej. Dużą zaletą tego materiału jest to, że łatwo się go czyści i nie zmienia koloru pod wpływem wody. Warto również upewnić się, że wybrana deszczownica nadaje się do montażu w miejscu przewidzianym przez klienta. Niektóre modele sprawdzą się tylko w kabinach prysznicowych, a inne można zamontować obok wanny. W sprzedaży można znaleźć również takie deszczownice, które mogą być wbudowane wyłącznie w sufit. Nie można oczywiście zapominać o walorach estetycznych, ponieważ dobrze dobrana deszczownica może stać się ciekawą ozdobą łazienki.  

Deszczownica – działanie

Przez długi czas deszczownice kojarzyły się z czymś luksusowym, na co nie każdy mógł sobie pozwolić. Z czasem jednak coraz więcej osób zaczęło wybierać deszczownice prysznicowe zamiast zwykłej słuchawki, gdyż są nie tylko wygodne w użyciu, ale też zamieniają każdą kąpiel w przyjemny relaks. Bez względu na to, jaki model deszczownicy wybierzesz, jego budowa będzie podobna. Jednym z najważniejszych elementów jest specjalna głowica, w której zamontowano perlator. Odpowiada on za napowietrzanie strumienia wody. Dzięki temu spadające z niego krople wody delikatnie opadają na ciało podczas kąpieli, co przypomina deszcz (stąd też wzięła się nazwa takiego rozwiązania). Rosnące zainteresowanie deszczownicami najlepiej widać po tym, że coraz częściej architekci wnętrz oferują w standardzie projekt łazienki z takim rozwiązaniem. Dużą zaletą deszczownicy (co wynika z zastosowanego w niej perlatora) jest to, że pozwala obniżyć poziom zużycia wody. Jeżeli więc preferujesz ekologiczny tryb życia lub po prostu chcesz obniżyć rachunki za wodę, na pewno będziesz zadowolony z regularnego stosowania deszczownicy. W sprzedaży można znaleźć różne modele, które różnią się między innymi kształtem, kolorem oraz rozmiarem. Dzięki temu można łatwo dopasować odpowiednią deszczownicę do każdej łazienki. Duży wybór takiego asortymentu znajdziesz na stronie https://www.castorama.pl/produkty/wykonczenie/kabiny-wanny-i-hydroterapia/elementy-prysznicowe-podtynkowe/deszczownice.html, gdzie dostępne są deszczownice łazienkowe w różnych cenach. Jeżeli nigdy nie korzystałeś z takiego rozwiązania i chcesz się upewnić, czy spełni oczekiwania twoje i twoich bliskich, możesz na początek kupić tańszą deszczownicę o niewielkiej średnicy. Z reguły jednak klienci są bardzo zadowoleni z takiego wyboru, więc warto od razu rozważyć zakup porządnego modelu. Będzie on nie tylko lepiej wykonany i zaprojektowany, ale też pozwoli uzyskać napowietrzony strumień wody na większej powierzchni.

Dostępne rodzaje deszczownic

Popularne rodzaje deszczownic, które można zamówić we wspomnianym sklepie internetowym to między innymi deszczownica podtynkowa (typu ściennego lub sufitowego). Dostępna jest również deszczownica do wanny. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie musisz rezygnować z ulubionych kąpieli, aby móc cieszyć się relaksem pod przyjemnie płynącą wodą z deszczownicy. Jeżeli zależy ci na tym, aby nowa deszczownica była w jak największym stopniu funkcjonalna, wybierz model wyposażony w regulator temperatury. O ile takie dodatkowe funkcje jak podświetlenie nie mają większego znaczenia dla komfortu użytkowników, to możliwość szybkiego zwiększenia lub obniżenia temperatury jest naprawdę przydatna.

Czym różni się deszczownica do wanny od tej do prysznica?

Jeżeli wciąż nie jesteś przekonany do zakupu deszczownicy, warto zapoznać się z opiniami zadowolonych użytkowników. Zasada działania deszczownicy jest podobna do zwykłego prysznica, ale istotne różnice występują w budowie. Najczęściej deszczownica polecana do łazienek, w których znajduje się kabina prysznicowa. Dzięki temu nie trzeba się martwić, że woda rozchlapie się na wszystkie strony. Jeżeli jednak odpowiednio zabezpieczysz łazienkę, to może się sprawdzić również w przypadku wanny. Najważniejsze jest dobranie odpowiedniego modelu oraz zamontowanie deszczownicy w taki sposób, aby można z niej było korzystać bez żadnych ograniczeń.